Wynajem osuszaczy

Częstą przyczyną zawilgocenia budynku jest jego zalanie, występujące najczęściej w piwnicy pod poziomem gruntu. Przyczyną może być również podwyższony poziom wód gruntowych, czy nieszczelność w instalacji wodnej budynku.

Metoda osuszania murów, zależy od wielu czynników: poziomu wilgotności, skalai zalania, specyfiki budynku.

Do najbardziej znanych metod bezinwazyjnego osuszania murów zalicza się:

Osuszanie kondensacyjne

To metoda nieinwazyjnego zmniejszania poziomu wilgoci w pomieszczeniach. Osuszanie kondensacyjne polega na skropleniu pary wodnej, która unosi się wewnątrz. W ten sposób obniża się poziom wilgotności powietrza. Wilgoć w domu stopniowo odparowuje, a ściany ulegają osuszeniu. Taka metoda polega na zastosowaniu profesjonalnych urządzeń, wyposażonych w sprężarkowy układ chłodniczy. Główną rolę odgrywa w tym przypadku specjalny wentylator, który wtłacza do komory chłodzącej powietrze, gdzie następuje proces kondensacji, dzięki czemu powietrze zostaje osuszone i ochłodzone.

Nasza firma posiada profesjonalne osuszacze kondensacyjne.

Osuszanie mikrofalowe

To wydajny i najszybszy sposób na osuszanie budynków. Do tej metody wykorzystywane są specjalne generatory mikrofal, wyposażone w antenę tubową. Pod wpływem działania fal mikrofalowych wilgoć w domu stopniowo zamienia się w parę wodną. Osuszanie ścian może być wykonane tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu pracuje wydajna wentylacja, która będzie w stanie odprowadzić nadmiar pary wodnej.

Antenę tubową przystawia się do ściany i ociepla się wybrany fragment budynku, co powoduje podgrzanie wewnętrznego i zewnętrznego fragmentu. Mikrofale docierają do głębszych warstw, dzięki czemu można tę metodę wykorzystywać nawet do murów o grubości 2,5 m. Osuszanie mikrofalowe jest bezinwazyjne i nie narusza konstrukcji ścian. Likwiduje pleśń, wszelkie bakterie oraz nierzyjemny zapach stęchlizny.

Osuszanie absorpcyjne – polega na zjawisku absorpcji, czyli wytrącaniu wilgoci z powietrza. Tego typu osuszacz wyłapuje wodę z pomieszczenia i wchłania ją za pomocą specjalnych środków absorbujących wodę (chlorek litu, żel krzemionkowy, żel silikonowy). Osuszone w ten sposób powietrze jest podgrzewane do temperatury 10°C, a następnie wypuszczane na zewnątrz. Należy pamiętać, że proces takiego osuszania w dużym stopniu zależy od panującej temperatury – najlepiej stosować tę metodę, gdy jest bardzo ciepło lub bardzo zimno.

Osuszanie podczerwienią

Fale podczerwieni przyspieszają uwalnianie wilgoci zatrzymanej w ścianach.

Metoda ta polega na ogrzaniu powierzchni a nie powietrza, specjalnymi panelami emitującymi ciepło poprzez promieniowanie. Powierzchnia podgrzewana jest do ok. 60°C, co daje szybki i bezpieczny efekt. Odparowana wilgoć usuwana jest za pomocą suszarek kondensacyjnych. Osuszanie podczerwienią jest doskonałym rozwiązaniem przy usuwaniu wilgoci początkowej lub gdy trzeba działać szybko.

Firma Magnat to specjalista w tej dziedzinie. Podczas naszej wizyty dokonujemy oględzin zalanych części budynku, ustalamy stopień zawilgocenia oraz przybliżony czas potrzebny do osuszenia budynku. Dobieramy odpowiedni sprzęt oraz instalujemy go w zalanych pomieszczeniach. Z każdych prac przygotowujemy szczegółowy protokół, opisujemy postępy prac oraz śledzimy zmieniający się stopień zawilgocenia.

Nasza firma oferuje Państwu wynajem wysokiej jakości osuszaczy ziębniczych, kondensacyjnych, podczerwiennych i mikrofalowych, o różnej mocy i wydajności. Umożliwiają one osuszanie pomieszczeń domowych, biurowych oraz budynków gospodarczych i przemysłowych. Nasz sprzęt jest objęty gwarancją oraz posiada certyfikaty bezpieczeństwa.

Cena wynajmu osuszaczy

Ustalana jest indywidualnie, na podstawie oceny stanu zawilgocenia i powierzchni osuszania.

Podczas wynajmu osuszaczy, zawsze udzielamy profesjonalnej instrukcji obsługi oraz fachowych porad dotyczących osuszania budynków po zalaniach i usuwaniu wilgoci.

Ważne jest, aby moc osuszaczy i jego wydajność dobierać adekwatnie do osuszanych pomieszczeń. Nie można ustawiać osuszaczy o dużej wydajności, do pomieszczeń o małej powierzchni. Osuszane pomieszczenia nie mogą mieć dostępu do powietrza z zewnątrz, dlatego należy zakleić wszystkie otwory wentylacyjne.

Magnat to pewność i gwarancja najwyższej jakości.

Specjalizujemy się w osuszaniu budynków, uszczelnianiu betonu oraz hydroizolacji.

Staramy się być krok przed konkurencją dlatego stawiamy na innowacyjne rozwiązania.

Pracujemy tylko na sprawdzonych, markowych materiałach.

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji. Działamy nie tylko na terenie Wrocławia i okolic, ale również całego kraju jak i za granicą.

Magnat to profesjonalny personel, sprzęt najwyższej jakości, ale przede wszystkim Magnat to gwarancja skuteczności i zadowolenia, wynikająca z ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Świadczymy usługi na bardzo wysokim poziomie. Wyróżnia nas profesjonalizm i wysoka kultura osobista.

Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji

Zaufało nam wielu klientów!

Ty możesz zostać kolejnym z nich.

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, które wystawili nam nasi Klienci.

Od 2003 r. jesteśmy uprawnionym licencjobiorcą technologii „Iniekcji Krystalicznej” osuszania budynków z wilgoci podciąganej z gruntu. Ciągle aktywnie współpracujemy z Autorskim Parkiem Technologicznym im. dr inż. Wojciecha Nawrota

Dla naszych klientów wykonujemy:

 • usuwanie wilgoci z budynku
 • izolacja pozioma i pionowa budynków
 • renowacje piwnic
 • iniekcje żywicami rys i pęknięć w betonie
 • uszczelnianie betonu
 • drenaż
 • osuszanie pomieszczeń
 • wynajem osuszaczy
 • odwodnienie budynku
 • odgrzybianie
 • ozonowanie pomieszczeń

i wiele innych usług na jak najwyższym poziomie.
Zapraszamy do współpracy!

Magnat - licencjonowane rozwiązania w osuszaniu budynków
MAGNAT TO SKUTECZNOŚĆ!

Od zawsze wilgoć inspiruje nas do optymalnych rozwiązań zgodnych z potrzebami naszych Klientów. Masz problem z wilgocią? Woda wlewa się do budynku? Cenisz sobie profesjonalizm? Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami