Uszczelnienie betonu - iniekcja żywicami

Uszczelnianie betonu i zatrzymywanie wycieków, to chemiczna metoda trwałego uszczelniania i zabezpieczania konstrukcji betonowych i żelbetowych. Metoda ta polega na utworzeniu na powierzchni betonu wodoszczelnej warstwy z powłoki izolatora, która na skutek ciśnienia osmotycznego dostaje się do naczyń kapilarnych betonu wraz z wilgocią.

Iniekcja żywicami, w zależności od właściwości żywicy, wykorzystywana jest do uszczelniania nie tylko betonowych budynków, ale również zbiorników wodnych, tam, przejść podziemnych, podziemnych parkingów, tuneli, systemów ściekowych itp. Dzięki takim specjalistycznym żywicom, można zatamować wycieki z dziur, kawern i rys oraz uszczelnić pęknięcia, przerwy robocze, wolne przestrzenie, a także wypełnić suche szczeliny. W pewnym stopniu taka izolacja chroni również beton przed wpływami zewnętrznymi: dwutlenkiem węgla, chlorkami, siarczanami i azotanami.

Zastosowanie tej metody wymaga dokładnej analizy sprawdzanego przypadku, gdyż znaczenie ma materiał, szerokość rozwarcia rys, obecność wilgoci oraz warunki użytkowania pomieszczenia, czy budynku.

Nasza firma ma wiedzę oraz doświadczenie. Potrafimy dobrać produkty tak, aby rozwiązać problem w każdej sytuacji.

Niewielką część projektów budowlanych stanowią materiały uszczelniające. To duży błąd, ponieważ często są traktowane jako nieistotne szczegóły, a w rzeczywistości pełnią główną rolę w zapewnieniu szczelności obiektu, co skutkuje zapobieganiem jego uszkodzeń i w znacznym stopniu ogranicza koszty ewentualnych napraw.

Prawidłowa praca materiałów uszczelniających jest uwarunkowana odpowiednim wyborem właściwych rozwiązań i technologii. Trzeba wykazać się przewidywalnością wszystkich potencjalnych oddziaływań.

Tutaj bardzo ważne jest, aby uwzględnić, że poziome szczeliny dylatacyjne w posadzkach, nawierzchniach dróg i parkingów, muszą przenosić duże siły i narażone są na działanie agresywnych substancji chemicznych.

Zastosowanie uszczelnień w betonie jest bardzo duże, poczynając od szeroko rozumianego przemysłu, parkingów, garaży samochodowych, a kończąc np. na stacjach paliw czy lotniskach. Wymóg dotyczący materiałów uszczelniających jest uwarunkowany od miejsca zastosowania i stopnia narażenia szczeliny na działanie czynników zewnętrznych.

INIEKCJE ŻYWICAMI RYS I PĘKNIĘĆ W BETONIE

Pęknięcia w betonie działają niszcząco na konstrukcję budynku, skracając jej trwałość.

Powstałe rysy należy jak szybciej załatać. Tutaj z pomocą przychodzi żywica elastyczna lub sztywna żywica, która mostkuje pęknięcie przywracając przy tym nośność elementowi budowli. Żywica, za pomocą iniekcji pod ciśnieniem, wtłaczana jest w rysy i pęknięcia specjalną pompą iniekcyjną.

Do połączeń siłowych w budynkach z betonu stosuje się przede wszystkim nisko lepkie, bezrozpuszczalnikowe i dwuskładnikowe epoksydowe żywice iniekcyjne.

Należy pamiętać, że przy mocno napierającej wodzie przeważnie nie da się dobrze wypełnić rysy, dlatego przed trwałym, docelowym ich wypełnieniem należy zatrzymać wypływy wody, wykorzystując szybko spienialne żywice poliuretanowe.

Wybór rodzaju żywicy jest bardzo ważny, dlatego powinna być ona dobrej klasy i najwyższej jakości.

Nasza firma stawia wyłącznie na produkty najwyższej jakości, dobieramy takie rozwiązania, żeby zapewnić realizacji jak najlepsze efekty.

Korzystając z żywic iniekcyjnych, możemy zatamować bardzo dynamiczne wycieki z rys czy dziur, uszczelnić mokre rysy czy i pęknięcia, doszczelnić przerwy robocze, dylatacje, a także wypełnić suche rysy i szczeliny, które mogą powodować korodowanie betonu. Materiał iniekcyjny łatwo wnika do rys i szczelin, tworzy elastyczne, mocne i trwałe, odporne na ingerencję chemiczną i czynniki środowiskowe uszczelnienie. Sprawdzi się on także wtedy, gdy tradycyjne metody będą niewystarczające. 

Systemy iniekcji żywicami, to dział specjalny hydroizolacji. Przede wszystkim stawia się w nim na nowoczesne materiały w zakresie m.in. uszczelniania betonu. Materiały te należy dobrać, kierując się m.in. tym, gdzie mają być one zastosowane. Ważne jest przeznaczenie obiektu. Należy przeprowadzić analizę i ocenę stanu budowy, a następnie dopasować rozwiązania do wymagań projektowych oraz rodzaju budowli. Bardzo ważny jest właściwy dobór żywicy, która ma być zastosowana, aby uzyskać jak najlepszy, oczekiwany efekt. Nasza firma ma najlepsze referencje, będące wynikiem wiedzy i wieloletniego doświadczenia. Do naszych prac używamy różnych rodzajów żywic. Zaczynamy od analizy danego przypadku, sprawdzamy przeznaczenie budynku, rodzaj materiału użytego do budowli, stan przegrody, przebieg powstałych rys i pęknięć, ich głębokość i szerokość oraz obecność zawilgocenia lub wody wypływającej pod ciśnieniem. Dokładna analiza pozwala nam na dobranie najlepszego produktu. Jakiego? Zaufaj nam, zrobimy to najlepiej.

Rodzaje żywic:

 • poliuretanowe, mają doskonałą zdolność penetracji oraz wnikania głęboko w najdrobniejsze szczeliny, zwiększają wielokrotnie swoją objętość uszczelniając nawet najbardziej skomplikowane rysy. Są bardzo trwałe, nadają się do uszczelniania warstw w betonie, rurach ściekowych, warstwach tłucznia itp. Mają dużą odporność na wysokie temperatury, co jest ważne w przypadku konieczności szybkiej reakcji w różnego rodzaju obiektach inżynieryjnych. Żywica poliuretanowa reaguje z wodą i tworzy elastyczne zamknięte komórki, które pozwalają na ruch pęknięcia lub spoiny. Zwiększa swoją objętość o 800 %.
 • epoksydowe, mają bardzo dobre właściwości mechaniczne, niską lepkość oraz dobrą penetrację. Przyczepia się nie tylko do betonu, ale również drewna i metalu. Można ją stosować w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, przy niskiej temperaturze. Nadaje się do naprawy pęknięć w murze, betonowych słupach, belkach, drewnianych przęsłach.
 • akrylowe, przyjazne dla środowiska, doskonale chronią przed korozją, mają doskonałą przyczepność do podłoża i bardzo dobrą możliwość retencji wody. Pęcznieją w wodzie zwiększając swoją objętość. Jest bardzo elastyczna, nadaje się do wypełniania pracujących rys i pęknięć, dylatacji.

Do uszczelniania rys i pęknięć w betonie używamy materiałów od sprawdzonych producentów. 

Magnat to pewność i gwarancja najwyższej jakości.

Specjalizujemy się w osuszaniu budynków, uszczelnianiu betonu oraz hydroizolacji.

Staramy się być krok przed konkurencją dlatego stawiamy na innowacyjne rozwiązania.

Pracujemy tylko na sprawdzonych, markowych materiałach.

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji. Działamy nie tylko na terenie Wrocławia i okolic, ale również całego kraju jak i za granicą.

Magnat to profesjonalny personel, sprzęt najwyższej jakości, ale przede wszystkim Magnat to gwarancja skuteczności i zadowolenia, wynikająca z ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Świadczymy usługi na bardzo wysokim poziomie. Wyróżnia nas profesjonalizm i wysoka kultura osobista.

Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji

Zaufało nam wielu klientów!

Ty możesz zostać kolejnym z nich.

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, które wystawili nam nasi Klienci.

Od 2003 r. jesteśmy uprawnionym licencjobiorcą technologii „Iniekcji Krystalicznej” osuszania budynków z wilgoci podciąganej z gruntu. Ciągle aktywnie współpracujemy z Autorskim Parkiem Technologicznym im. dr inż. Wojciecha Nawrota

Dla naszych klientów wykonujemy:

 • usuwanie wilgoci z budynku
 • izolacja pozioma i pionowa budynków
 • renowacje piwnic
 • iniekcje żywicami rys i pęknięć w betonie
 • uszczelnianie betonu
 • drenaż
 • osuszanie pomieszczeń
 • wynajem osuszaczy
 • odwodnienie budynku
 • odgrzybianie
 • ozonowanie pomieszczeń

i wiele innych usług na jak najwyższym poziomie.
Zapraszamy do współpracy!

Magnat - licencjonowane rozwiązania w osuszaniu budynków
MAGNAT TO SKUTECZNOŚĆ!

Od zawsze wilgoć inspiruje nas do optymalnych rozwiązań zgodnych z potrzebami naszych Klientów. Masz problem z wilgocią? Woda wlewa się do budynku? Cenisz sobie profesjonalizm? Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami