Usuwanie wilgoci

Wilgoć to problem często spotykany w budynkach. Przyczyn występowania wilgoci jest wiele. Aby się przekonać z czym masz do czynienia wystarczy poradzić się specjalistów. Firma Magnat swoją fachowością gwarantuje szybkie zdiagnozowanie problemu, podanie przyczyn zawilgocenia oraz sposób na jej usunięcie, tak abyś mógł cieszyć się suchym i zdrowym budynkiem.

Czym jest wilgoć?

Wilgoć to para wodna w powietrzu. Często niewidoczna, choć już wtedy stanowi duży problem. Z czasem jej nadmiar zaczyna być widoczny na ścianach, oknach, pojawiają się pleśnie, grzyby, zaczyna odpadać tynk. Aby zlikwidować problem nadmiernej wilgoci należy działać szybko, tak aby nie pozwolić na jej nadmierne działanie szkodliwe dla nas i naszego budynku.

Problem wilgoci dotyczy nie tylko starych, zaniedbanych przez lata budynków. Jest również problemem w ok. 20-30% nowych zabudowań. Wilgoć i grzyb to nierozłączna para, która stanowi ogromny problem dla naszego zdrowia oraz kondycji budynku.

Co jest przyczyną powstawania wilgoci?

Typowymi czynnikami powodującymi wilgoć zagrażającą naszym budynkom są:

 • Nieszczelność lub brak izolacji przeciwwilgociowej fundamentów i ścian,
 • Złe dobranie poszczególnych warstw ścian zewnętrznych skutkujące kondensacją pary wodnej
 • Nieszczelne pokrycie dachowe,
 • Nieszczelność systemów odprowadzających wodę,
 • Źle wykonana wentylacja, itp.

Wilgoć może być skutkiem eksploatacji budynku i jest zjawiskiem zupełnie normalnym, wystarczy zadbać o odpowiednią wentylację i problem nie będzie się pojawiał.

Użycie osuszaczy kondensacyjnych jest najlepszą metodą na szybkie usuwanie wilgoci w zawilgoconych pomieszczeniach.

Na czym polega ta metoda? Na odbieraniu wilgoci z powietrza przez schładzanie go poniżej punktu rosy co powoduje wykraplanie wilgoci.

Należy jednak pamiętać, że szczelnie zamknięte okna i drzwi wykonane z plastiku, pranie, gotowanie, prasowanie, gorąca kąpiel bardzo sprzyjają gromadzeniu się wilgoci. Dlatego należy często wietrzyć pomieszczenia, wprowadzając wymianę powietrza.

Usuwanie wilgoci Wrocław należy zlecić profesjonalistom, gdyż w przypadku głębokiego zaatakowania ścian przez grzyb prace należy rozpocząć od likwidacji grzybni (mechaniczne oczyszczenie), potem to miejsce trzeba zabezpieczyć środkiem grzybobójczym, po czym położyć tynk i pomalować ścianę.

Kolejnym źródłem wilgoci jest kapilarne podciąganie z gruntu. Mamy z nim do czynienia w przypadku braku izolacji przeciwwilgociowej. Firma Magnat to specjalista w usuwaniu wilgoci. Stosujemy różne metody, dostosowane do problemu jaki spotykamy w budynku. Jesteśmy w stanie ustalić przyczynę zawilgocenia oraz skutecznie rozwiązać problem. Wieloletnie doświadczenie jest gwarancją sukcesu w pracach, których się podejmujemy.

Odtwarzamy izolację w budynkach wykorzystując różne metody. Jedną z nich jest najtańsza na rynku, ale najbardziej ekologiczna i skuteczna: iniekcja krystaliczna.

Osuszanie kościołów Wrocław, osuszanie domu z wilgoci

Na liście realizacji mamy osuszanie wielu rodzajów budynków - między innymi osuszanie kościołów Wrocław oraz osuszanie domu z wilgoci Wrocław

Magnat to pewność i gwarancja najwyższej jakości.

Specjalizujemy się w osuszaniu budynków, uszczelnianiu betonu oraz hydroizolacji.

Staramy się być krok przed konkurencją dlatego stawiamy na innowacyjne rozwiązania.

Pracujemy tylko na sprawdzonych, markowych materiałach.

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji. Działamy nie tylko na terenie Wrocławia i okolic, ale również całego kraju jak i za granicą.

Magnat to profesjonalny personel, sprzęt najwyższej jakości, ale przede wszystkim Magnat to gwarancja skuteczności i zadowolenia, wynikająca z ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Świadczymy usługi na bardzo wysokim poziomie. Wyróżnia nas profesjonalizm i wysoka kultura osobista.

Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji

Zaufało nam wielu klientów!

Ty możesz zostać kolejnym z nich.

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, które wystawili nam nasi Klienci.

Od 2003 r. jesteśmy uprawnionym licencjobiorcą technologii „Iniekcji Krystalicznej” osuszania budynków z wilgoci podciąganej z gruntu. Ciągle aktywnie współpracujemy z Autorskim Parkiem Technologicznym im. dr inż. Wojciecha Nawrota

Dla naszych klientów wykonujemy:

 • usuwanie wilgoci z budynku
 • izolacja pozioma i pionowa budynków
 • renowacje piwnic
 • iniekcje żywicami rys i pęknięć w betonie
 • uszczelnianie betonu
 • drenaż
 • osuszanie pomieszczeń
 • wynajem osuszaczy
 • odwodnienie budynku
 • odgrzybianie
 • ozonowanie pomieszczeń

i wiele innych usług na jak najwyższym poziomie.
Zapraszamy do współpracy!

Magnat - licencjonowane rozwiązania w osuszaniu budynków
MAGNAT TO SKUTECZNOŚĆ!

Od zawsze wilgoć inspiruje nas do optymalnych rozwiązań zgodnych z potrzebami naszych Klientów. Masz problem z wilgocią? Woda wlewa się do budynku? Cenisz sobie profesjonalizm? Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami