Udrażnianie odwodnień i rur spustowych, monitoring kamerą endoskopową

Jedną z wielu przyczyn zawilgocenia budynku lub zalewania jego części jest niedrożność rur spustowych i odwodnień. Zalegające w nich śmieci, błoto piasek powoduje, że woda nie może być prawidłowo odprowadzona i zaczyna zalewać budynek.

Taka sytuacja powoduje zawilgocenie budynku, postępującą degradację ścian i stropów, oraz pojawienie się niebezpiecznych dla zdrowia pleśni i grzybów.

Jeżeli w pobliżu budynku znajdują się drzewa (szczególnie liściaste) istnieje duże prawdopodobieństwo, że rynny, rury spustowe i studzienki rewizyjne zostaną zanieczyszczone, zapchane i przyczynią się do zawilgocenia budynku, powstawania pleśni, grzybów oraz innych zabrudzeń na elewacji. Często również nieszczelny system rynnowy doprowadza do zawilgocenia budynku wewnątrz, degradacji więźby dachowej. Takie zaniedbanie może nas kosztować sporo pracy i kosztów związanych z przywróceniem budynku do stanu niezagrażającemu naszemu zdrowiu i życiu.

Kiedy najlepiej wykonać kontrolę drożności systemów odprowadzania wody?

Poleca się przeprowadzenie przeglądu rynien oraz rur spustowych dwa razy w ciągu roku – wczesną wiosną oraz późną jesienią. W pierwszym terminie należy skupić się na sprawdzeniu stanu elementów pod kątem ewentualnych uszkodzeń spowodowanych przez wodę, śnieg i lód. Jesienią należy kompleksowo oczyścić rury z liści, mchu oraz wykonać test ich drożności.

Z pomocą kamery endoskopowej jesteśmy w stanie sprawdzić drożność i szczelność rur i stwierdzić czy Państwa budynek ma taki problem. Wskażemy w jaki sposób go rozwiązać i w razie potrzeby rozwiążemy go.

Czyszczenie, to także okazja do przeglądu stanu technicznego orynnowania. Zaniepokoić powinny nas różnego rodzaju zarysowania lub uszkodzenia mechaniczne rynien, a także brak równomiernego spadku rynien w stronę sztucera odbierającego z nich wodę.

Rynny powinny być zamontowane pod takim kątem, aby deszcz do nich wpadał , a śnieg zsuwał się z dachu, omijając je. Niestety często fachowcy nie zawsze są skrupulatni, więc trzeba sprawdzić, czy zalegający śnieg lub zamarznięta woda nie uszkodziły rynien. Newralgicznymi miejscami są wszelkie załamania rynien, miejsca łączeń poszczególnych elementów, miejsca gdzie są haki mocujące rynnę, bo tam występują największe obciążenia. Jest to ważne, zwłaszcza gdy zimą były obfite opady śniegu.

Jeśli chodzi o miejsca połączeń, to szczególnie ważna jest ich kontrola w przypadku rynien z PCW i orynnowania ze stali, ponieważ kawałki rur są tam łączone za pomocą uszczelek (i ewentualnie silikonu), które mogą po jakimś czasie stracić swoje właściwości.

Prawidłowo zamontowany system rynnowy spełni swoją funkcję ochronną przez wiele lat pod warunkiem, że będzie regularnie czyszczony i konserwowany. Zabezpieczy to każdego właściciela budynku przed przykrymi niespodziankami oraz zbędnymi, często niemałymi wydatkami finansowymi.

Magnat to pewność i gwarancja najwyższej jakości.

Specjalizujemy się w osuszaniu budynków, uszczelnianiu betonu oraz hydroizolacji.

Staramy się być krok przed konkurencją dlatego stawiamy na innowacyjne rozwiązania.

Pracujemy tylko na sprawdzonych, markowych materiałach.

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji. Działamy nie tylko na terenie Wrocławia i okolic, ale również całego kraju jak i za granicą.

Magnat to profesjonalny personel, sprzęt najwyższej jakości, ale przede wszystkim Magnat to gwarancja skuteczności i zadowolenia, wynikająca z ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Świadczymy usługi na bardzo wysokim poziomie. Wyróżnia nas profesjonalizm i wysoka kultura osobista.

Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji

Zaufało nam wielu klientów!

Ty możesz zostać kolejnym z nich.

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, które wystawili nam nasi Klienci.

Od 2003 r. jesteśmy uprawnionym licencjobiorcą technologii „Iniekcji Krystalicznej” osuszania budynków z wilgoci podciąganej z gruntu. Ciągle aktywnie współpracujemy z Autorskim Parkiem Technologicznym im. dr inż. Wojciecha Nawrota

Dla naszych klientów wykonujemy:

 • usuwanie wilgoci z budynku
 • izolacja pozioma i pionowa budynków
 • renowacje piwnic
 • iniekcje żywicami rys i pęknięć w betonie
 • uszczelnianie betonu
 • drenaż
 • osuszanie pomieszczeń
 • wynajem osuszaczy
 • odwodnienie budynku
 • odgrzybianie
 • ozonowanie pomieszczeń

i wiele innych usług na jak najwyższym poziomie.
Zapraszamy do współpracy!

Magnat - licencjonowane rozwiązania w osuszaniu budynków
MAGNAT TO SKUTECZNOŚĆ!

Od zawsze wilgoć inspiruje nas do optymalnych rozwiązań zgodnych z potrzebami naszych Klientów. Masz problem z wilgocią? Woda wlewa się do budynku? Cenisz sobie profesjonalizm? Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami