Tynki renowacyjne składają się z kilku warstw, dzięki czemu pomagają w odprowadzaniu wilgoci oraz gromadzą w sobie szkodliwe dla innych tynków sole. Są one najbardziej elastyczne z dostępnych na rynku tynków i można używać ich w nowym oraz z w starym budownictwie. Ich zadaniem jest naprawa mocno zniszczonych starych tynków, które uległy zawilgoceniu, dzięki wchłanianiu wilgoci i wyparowaniu jej w postaci pary wodnej do atmosfery. Tynki renowacje może stosować również na mokrym murze.
Tynki renowacyjne stosuje się przeważnie w momencie zalania lub podciągania kapilarnego wody od strony gruntu. Mur wtedy staje się mokry, a dotychczasowy tynk traci przyczepność. Pojawiają się wykwity solne, plamy oraz pęknięcia.
Żeby nie pozostawiać ściany bez wykończenia, a jednocześnie przyspieszyć osuszanie budynku i zapobiec wykwitom solnym, do tynkowania wybiera się zaprawę renowacyjną.
Tynk renowacyjny ma porowatą strukturę, co daje jemu wysoką dyfuzyjność i ułatwia szybkie odprowadzenie, likwidację oraz odcięcie wilgoci ze ściany. Ta cecha powoduje duże ograniczenie porastania pleśni i grzybów, a skrystalizowana forma pomaga w magazynowaniu szkodliwych soli.
System tynków renowacyjnych może być stosowany także przy wysokim stopniu zasolenia, a jego skuteczność jest potwierdzona certyfikatem WTA. Jest to o tyle istotne, że deklaracja zgodności (będąca wymogiem formalnym) klasyfikująca tynk, jako renowacyjny wg normy PN-EN 998-1:2004 Wymagania dotyczące zapraw do murów. Zaprawa tynkarska nie świadczy o skuteczności systemu tynków. Wymogi stawiane przez WTA są zupełnie inne niż wymogi normowe.
Jeżeli zauważymy, że nasze ściany są mokre, zastosowany wcześniej tynk kruszy się i odpada, nie mamy awarii (pęknięta rura) możemy być pewni, że nasz budynek nie ma działającej izolacji przeciwwilgociowej i wilgoć jest kapilarnie podciągana z gruntu. Aby temu zapobiec, należy odtworzyć izolację, następnie zbić zawilgocone tynki oraz nałożyć tynki renowacyjne, które pozwolą ścianie oddać wilgoć i wyschnąć.
Należy pamiętać, że samo wykonanie tynków renowacyjnych nie stworzy izolacji wodochronnej, gdyż nie służą one do hydroizolacji pionowej i poziomej i nie mogą jej zastąpić. Przede wszystkim trzeba ustalić przyczynę zawilgocenia, usunąć ją i nałożyć tynki renowacyjne, jako zwieńczenie naszych prac mających na celu osuszenie budynku.
Wykonanie takich tynków jest pracochłonne, ale od tego zależy sukces w drodze do suchych ścian. Aby nie popełnić błędu i wykonać prace prawidłowo, warto zlecić takie działania profesjonalnej firmie.
Specjalizujemy się w osuszaniu budynków, uszczelnianiu betonu oraz hydroizolacji.
Staramy się być krok przed konkurencją dlatego stawiamy na innowacyjne rozwiązania.
Pracujemy tylko na sprawdzonych, markowych materiałach.
Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji. Działamy nie tylko na terenie Wrocławia i okolic, ale również całego kraju jak i za granicą.
Magnat to profesjonalny personel, sprzęt najwyższej jakości, ale przede wszystkim Magnat to gwarancja skuteczności i zadowolenia, wynikająca z ogromnej wiedzy i doświadczenia.
Świadczymy usługi na bardzo wysokim poziomie. Wyróżnia nas profesjonalizm i wysoka kultura osobista.
Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji
Zaufało nam wielu klientów!
Ty możesz zostać kolejnym z nich.
Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, które wystawili nam nasi Klienci.
Od 2003 r. jesteśmy uprawnionym licencjobiorcą technologii „Iniekcji Krystalicznej” osuszania budynków z wilgoci podciąganej z gruntu. Ciągle aktywnie współpracujemy z Autorskim Parkiem Technologicznym im. dr inż. Wojciecha Nawrota
Dla naszych klientów wykonujemy:
i wiele innych usług na jak najwyższym poziomie.
Zapraszamy do współpracy!
Od zawsze wilgoć inspiruje nas do optymalnych rozwiązań zgodnych z potrzebami naszych Klientów. Masz problem z wilgocią? Woda wlewa się do budynku? Cenisz sobie profesjonalizm? Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu!