Renowacje piwnic

Piwnice zwykle wykorzystywane są jako podręczny magazyn i składzik starodawnych skarbów. Niestety często są one niedoceniane i pomijane w ochronie przed wilgocią. Do tego dużym minusem jest brak światła słonecznego.

Białe wykwity, ciemne plamy, odpadający tynk są częstymi lokatorami zaniedbanych i zapomnianych piwnic.

Dlaczego piwnice są często narażone na zawilgocenia? Przyczynami przeważnie są: nieszczelna instalacja wodna, kanalizacyjna, przemarzanie ścian, uszkodzenie systemu odprowadzania wód opadowych, wyższy poziom wód gruntowych niż zakładano, okresowe podnoszenie się wód oraz brak izolacji przeciwwilgociowej.

Zanim jednak przystąpi się do odnawiania ich wnętrza i odświeżania elewacji, trzeba znaleźć przyczynę zawilgoceń i ją usunąć, ponieważ mokra ściana fundamentu piwnicy może powodować zawilgocenie ścian na parterze. Dopiero wtedy można przystąpić do osuszania i odnawiania ścian.

Prawidłowe zabezpieczenie ścian piwnicy polega na wykonaniu (lub odtworzeniu) pionowej i poziomej izolacji przeciwwilgociowej. Izolację pionową możemy wykonać na dwa sposoby. Odkopanie budynku z zewnątrz i wykonanie izolacji bitumicznej lub od środka w technologii iniekcji krystalicznej. Obie metody są poprawne, jednak pierwsza z nich jest droższa i nie zawsze możliwa do wykonania lub jej wykonanie obarczone jest dodatkowymi, uciążliwymi pracami (demontaż opaski wokół budynku, zniszczenie nasadzonych roślin itp.). W takim przypadku rozsądnym i tańszym rozwiązaniem jest wykonanie izolacji przeciwwilgociowej metodą iniekcyjną od wewnątrz budynku.

Renowacje piwnic Wrocław - osuszanie

Iniekcja krystaliczna jest jednym ze sposobów na osuszanie murów polegającym na wykorzystaniu „mokrej ścieżki”.

Jest to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod. Technologię iniekcji krystalicznej można stosować do wytwarzania izolacji przeciwwilgociowej poziomej i pionowej od wnętrza obiektów, bez odkopywania murów zewnętrznych. Takie rozwiązanie wykorzystuje się do osuszania zawilgoconych obiektów bez względu na rodzaj użytego materiału do budowy murów oraz bez względu na ich grubość, stopień zawilgocenia i zasolenia.

Iniekcja krystaliczna jest nie tylko skuteczną metodą, jest również najtańszą metodą osuszania murów.

Do izolacji przeciwwilgociowej stosuje się polskie preparaty mineralne, a powstała w ten sposób blokada wykorzystuje zjawisko samoorganizacji kryształów.

Po odtworzeniu izolacji przeciwwilgociowej ściany piwnicy zaczynają wysychać. Możemy je tak zostawić lub nałożyć tynki renowacyjne, które nie zaburzają tego procesu.

Renowacje piwnic należy zlecić fachowcom, aby problem za jakiś czas znowu się nie powtórzył.

Magnat to pewność i gwarancja najwyższej jakości.

Specjalizujemy się w osuszaniu budynków, uszczelnianiu betonu oraz hydroizolacji.

Staramy się być krok przed konkurencją dlatego stawiamy na innowacyjne rozwiązania.

Pracujemy tylko na sprawdzonych, markowych materiałach.

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji. Działamy nie tylko na terenie Wrocławia i okolic, ale również całego kraju jak i za granicą.

Magnat to profesjonalny personel, sprzęt najwyższej jakości, ale przede wszystkim Magnat to gwarancja skuteczności i zadowolenia, wynikająca z ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Świadczymy usługi na bardzo wysokim poziomie. Wyróżnia nas profesjonalizm i wysoka kultura osobista.

Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji

Zaufało nam wielu klientów!

Ty możesz zostać kolejnym z nich.

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, które wystawili nam nasi Klienci.

Od 2003 r. jesteśmy uprawnionym licencjobiorcą technologii „Iniekcji Krystalicznej” osuszania budynków z wilgoci podciąganej z gruntu. Ciągle aktywnie współpracujemy z Autorskim Parkiem Technologicznym im. dr inż. Wojciecha Nawrota

Dla naszych klientów wykonujemy:

 • usuwanie wilgoci z budynku
 • izolacja pozioma i pionowa budynków
 • renowacje piwnic
 • iniekcje żywicami rys i pęknięć w betonie
 • uszczelnianie betonu
 • drenaż
 • osuszanie pomieszczeń
 • wynajem osuszaczy
 • odwodnienie budynku
 • odgrzybianie
 • ozonowanie pomieszczeń

i wiele innych usług na jak najwyższym poziomie.
Zapraszamy do współpracy!

Magnat - licencjonowane rozwiązania w osuszaniu budynków
MAGNAT TO SKUTECZNOŚĆ!

Od zawsze wilgoć inspiruje nas do optymalnych rozwiązań zgodnych z potrzebami naszych Klientów. Masz problem z wilgocią? Woda wlewa się do budynku? Cenisz sobie profesjonalizm? Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami