Odwodnienie budynku

Woda wnikająca do budynku, zawilgocone fundamenty, ściany, to wszystko może nas spotkać jeżeli nie zadbamy o odpowiednie odprowadzenie wody.

Firma Magnat to specjalista w swojej dziedzinie. Nasze doświadczenie i wiedza pozwala na zastosowanie najlepszych rozwiązań, aby osiągnąć zamierzony cel. A celem jest suchy i zabezpieczony budynek.

Ważnym systemem odwadniania jest również odwodnienie liniowe, czyli odprowadzanie wód deszczowych i roztopowych z powierzchni. Zapobiega to tworzeniu się kałuż i chroni budynek przed wilgocią. Taki rodzaj odwodnienia można zastosować we wnętrzach budynków, w garażach, jak również w ich pobliżu.

Odwodnienie liniowe

To system rynn i korytek, gdzie poziome i pionowe elementy są połączone w tzw. siatkę drenażową. Zbierają one wodę, która odprowadzana jest następnie na powierzchnię z dala od budynku. Korytka te pokryte są specjalną kratką, która chroni przed różnymi zanieczyszczeniami oraz przed niefortunnym nastąpnięciem przez człowieka.

Sporo problemów rodzi zawsze zagospodarowanie wody deszczowej spływającej z dachów budynków i wszelkich utwardzonych nawierzchni. Rury spustowe wyrzucają wtedy setki litrów wody.

Warto wtedy zastosować tzw. wpusty deszczowe, które montuje się na zakończeniu rur spustowych rynien, przed drzwiami wejściowymi oraz na podjazdach. Te prostokątne betonowe korytka powinny być ułożone pod minimalnym spadkiem ok. 3-5%. Na zakończeniach rynien warto umieścić studzienki kontrolne, które zbierają zanieczyszczenia i tym samym zapobiegają zatykaniu się rur.

Do zbierania wód drenażowych stosuje się studzienki zbiorcze. Są one przeznaczone do budowy sieci kanalizacyjnych oraz bezciśnieniowego transportu wód. To w nich gromadzi się woda z wpustów, która jest odprowadzana do kanalizacji deszczowej lub cieku wodnego.

Odwodnienie zjazdów do garażu. 

Ważnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest również odpowiednie odwodnienie zjazdu do garażu. Nieodpowiednia konstrukcja sprawi, że woda może zacząć gromadzić cię we wszystkich kątach pomieszczenia. Zaleca się ułożenie wzdłuż bramy garażowej ciągu korytek odwodnienia liniowego. Woda zebrana w takich korytkach może być odprowadzana do studzienki chłonnej, cieku wodnego, kanalizacji deszczowej, czy drenażu rozsączającego, za pomocą rur.

Magnat to pewność i gwarancja najwyższej jakości.

Specjalizujemy się w osuszaniu budynków, uszczelnianiu betonu oraz hydroizolacji.

Staramy się być krok przed konkurencją dlatego stawiamy na innowacyjne rozwiązania.

Pracujemy tylko na sprawdzonych, markowych materiałach.

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji. Działamy nie tylko na terenie Wrocławia i okolic, ale również całego kraju jak i za granicą.

Magnat to profesjonalny personel, sprzęt najwyższej jakości, ale przede wszystkim Magnat to gwarancja skuteczności i zadowolenia, wynikająca z ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Świadczymy usługi na bardzo wysokim poziomie. Wyróżnia nas profesjonalizm i wysoka kultura osobista.

Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji

Zaufało nam wielu klientów!

Ty możesz zostać kolejnym z nich.

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, które wystawili nam nasi Klienci.

Od 2003 r. jesteśmy uprawnionym licencjobiorcą technologii „Iniekcji Krystalicznej” osuszania budynków z wilgoci podciąganej z gruntu. Ciągle aktywnie współpracujemy z Autorskim Parkiem Technologicznym im. dr inż. Wojciecha Nawrota

Dla naszych klientów wykonujemy:

 • usuwanie wilgoci z budynku
 • izolacja pozioma i pionowa budynków
 • renowacje piwnic
 • iniekcje żywicami rys i pęknięć w betonie
 • uszczelnianie betonu
 • drenaż
 • osuszanie pomieszczeń
 • wynajem osuszaczy
 • odwodnienie budynku
 • odgrzybianie
 • ozonowanie pomieszczeń

i wiele innych usług na jak najwyższym poziomie.
Zapraszamy do współpracy!

Magnat - licencjonowane rozwiązania w osuszaniu budynków
MAGNAT TO SKUTECZNOŚĆ!

Od zawsze wilgoć inspiruje nas do optymalnych rozwiązań zgodnych z potrzebami naszych Klientów. Masz problem z wilgocią? Woda wlewa się do budynku? Cenisz sobie profesjonalizm? Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami