Izolacja przeciwwilgociowa

Izolację przeciwwilgociową wykonuje się przede wszystkim, aby zwiększyć ich trwałość oraz wspomóc konstrukcję. Hydroizolacja chroni ściany fundamentowe przed bardzo szkodliwym dla nich działaniem wilgoci. Najważniejszą zaletą zastosowania takiej izolacji jest przede wszystkim znaczne podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Izolację przeciwwilgociową wykonuje się na ścianach i ławach fundamentowych, które to wymagają izolacji poziomej i pionowej. Izolacja ścian Wrocław to oferta usług dotyczących zarówno nowopowstających konstrukcji, jak również prac remontowo-budowlanych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do skorzystania z naszych usług profesjonalnego położenia wysokiej klasy hydroizolacji. Gwarantujemy wysoką jakość i terminowość.

Hydroizolacja pionowa i pozioma

Zanim jednak przystąpi się do tej metody, najpierw trzeba poznać wymagania podłoża – przepuszczalność gruntu i poziom wód gruntowych. Nasi profesjonalni pracownicy to osoby doświadczone i posiadające odpowiednią wiedzą. Dysponujemy również nowoczesnym sprzętem, który ułatwia nam wykonanie najlepszej izolacji. Izolacja ścian Wrocław to jedna z naszych podstawowych usług, chętnie wybieranych przez klientów.

Istnieją 3 rodzaje izolacji przeciwwilgociowej:

 • Lekkie izolacje przeciwwilgociowe – stosowane w budynkach znajdujących się na przepuszczalnych gruntach, gdy woda gruntowa jest na niskim poziomie. Taka izolacja ogranicza się do zabezpieczenia ław fundamentowych i ścian fundamentowych.

 • Średnie izolacje przeciwwilgociowe – wykonywane są na gruntach spoistych, gdzie poziom wód gruntowych może ulegać cyklicznym zmianom. Takie grunty utrzymują wilgoć na długo po opadach i w związku z tym izolacja fundamentów powinna być wykonana w bardzo dokładnie.

 • Ciężka izolacja przeciwwodna – stosuje się ją na mocno wilgotnych gruntach oraz przy wysokim poziomie wód gruntowych. Taki rodzaj izolacji może być wykonany jedynie przy pomocy najlepszej jakości materiałów, które w pełni zabezpieczą fundament przed naporem wód gruntowych.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że właściciele budynków często nie wiedzą, która izolacja ścian Wrocław będzie dla nich rozwiązaniem najbardziej odpowiednim. Dlatego służymy fachową pomocą oraz doradztwem. Z przyjemnością dzielimy się z naszymi doświadczeniami oraz wiedzą. Wykonujemy kompleksowe usługi, co jest dużym ułatwieniem dla naszych klientów.

Izolacja pozioma fundamentów oraz izolacja pionowa muszą być ze sobą bardzo dokładnie połączone, aby zapewnić budynkowi pełną ochronę przeciwko niszczącemu działaniu wilgoci. Dzięki nam właściciele budynków nie muszą martwić się tą kwestią. Stosujemy tylko wysokiej klasy materiały i najnowocześniejsze technologie. Zdobyte wieloletnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy liderami na lokalnym rynku i możemy pochwalić się wieloma klientami zadowolonymi z realizacji.

Izolacja pionowa ścian

Jeśli przymierzasz się do postawienia nowego budynku, dużą uwagę powinieneś poświęcić właśnie kwestii zastosowania odpowiedniej hydroizolacji ścian. Jak wskazaliśmy powyżej, to od typu gruntu zależy, na który rodzaj hydroizolacji ścian należy się zdecydować. Zalecamy, aby izolację poziomą kłaść niezależnie od rodzaju gruntu, na którym znajduje się budynek. Z przyjemnością zapoznamy się z projektem i zaproponujemy, jaki rodzaj izolacji będzie rozwiązaniem najlepszym w danym miejscu.

Do izolacji pionowej ścian fundamentowych wykorzystujemy tylko najlepsze i najbardziej polecane materiały. Są to na głównie materiały płynne i półpłynne. Stosujemy papę termozgrzewalną modyfikowaną, masy polimerowo-bitumiczne oraz bardzo wytrzymałe folie. Istotne jest to, aby zastosowane materiały były bardzo wytrzymałe na szkodliwe działanie różnych warunków, ponieważ w innym razie na pewno nie będą w stanie spełnić swojego zadania i ochronić ścian znajdujących się pod powierzchnią ziemi chociażby przed działaniem wód gruntowych.

Izolacja ścian Wrocław na starych fundamentach

Nasze usługi hydroizolacyjne kierujemy nie tylko do właścicieli nowych budynków, które są w fazie projektu. Kładziemy izolację również na starych fundamentach i robimy to z dużym powodzeniem. Aby izolacja działała skutecznie i była wytrzymała, należy bardzo dokładnie oczyścić stare ściany fundamentowe z pozostałości izolacji, która była na nich zastosowana. Niestety stare fundamenty uniemożliwiają położenie izolacji od wewnątrz, jednak nie ma najmniejszego problemu, aby zrobić to od zewnątrz. Nasze doświadczenie wskazuje, że zastosowanie dobrej hydroizolacji ścian fundamentowych zapewnia znacznie mniejszy poziom wilgoci i większy komfort korzystania z pomieszczeń, które często znajdują się pod ziemią, jak sutereny, czy piwnice. Odpowiednio położona izolacja przyczynia się do zminimalizowania ryzyka powstania pleśni i grzybów, które często występują w tego typu pomieszczeniach, jeśli budynek stoi na gruntach wilgotnych.

Izolacja ścian Wrocław – szybko, sprawnie i niedrogo

Choć izolacja ścian wydaje się być zadaniem nie trudnym, zdecydowanie odradzamy samodzielne próby w starych budynkach. Wymaga to zaangażowania sporej ilości energii oraz czasu, jak również materiałów, które nie należą do tanich. Brak doświadczenia na pewno nie wpływa korzystnie na efekty takich prac. Zachęcamy jednocześnie do skorzystania z naszych profesjonalnych i kompleksowych usług, które polegają na dokładnym zapoznaniu się ze stanem ścian i oceną rodzaju gruntu, a następnie na przygotowaniu ścian i wyborze odpowiednich materiałów izolacyjnych. Z przyjemnością doradzamy naszym klientom, a następnie wykonujemy wszystkie prace sprawnie i zawsze na czas. Bardzo profesjonalnie podchodzimy do każdego powierzonego nam zlecenia. Proponujemy usługi w bardzo korzystnych cenach. Zapraszamy!

Magnat to pewność i gwarancja najwyższej jakości.

Specjalizujemy się w osuszaniu budynków, uszczelnianiu betonu oraz hydroizolacji.

Staramy się być krok przed konkurencją dlatego stawiamy na innowacyjne rozwiązania.

Pracujemy tylko na sprawdzonych, markowych materiałach.

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji. Działamy nie tylko na terenie Wrocławia i okolic, ale również całego kraju jak i za granicą.

Magnat to profesjonalny personel, sprzęt najwyższej jakości, ale przede wszystkim Magnat to gwarancja skuteczności i zadowolenia, wynikająca z ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Świadczymy usługi na bardzo wysokim poziomie. Wyróżnia nas profesjonalizm i wysoka kultura osobista.

Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji

Zaufało nam wielu klientów!

Ty możesz zostać kolejnym z nich.

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, które wystawili nam nasi Klienci.

Od 2003 r. jesteśmy uprawnionym licencjobiorcą technologii „Iniekcji Krystalicznej” osuszania budynków z wilgoci podciąganej z gruntu. Ciągle aktywnie współpracujemy z Autorskim Parkiem Technologicznym im. dr inż. Wojciecha Nawrota

Dla naszych klientów wykonujemy:

 • usuwanie wilgoci z budynku
 • izolacja pozioma i pionowa budynków
 • renowacje piwnic
 • iniekcje żywicami rys i pęknięć w betonie
 • uszczelnianie betonu
 • drenaż
 • osuszanie pomieszczeń
 • wynajem osuszaczy
 • odwodnienie budynku
 • odgrzybianie
 • ozonowanie pomieszczeń

i wiele innych usług na jak najwyższym poziomie.
Zapraszamy do współpracy!

Magnat - licencjonowane rozwiązania w osuszaniu budynków
MAGNAT TO SKUTECZNOŚĆ!

Od zawsze wilgoć inspiruje nas do optymalnych rozwiązań zgodnych z potrzebami naszych Klientów. Masz problem z wilgocią? Woda wlewa się do budynku? Cenisz sobie profesjonalizm? Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami