Iniekcja siłowa

Rysy i pęknięcia w betonie spowodowane są różnymi czynnikami, takimi jak: obciążenia, wibracje, wilgotność, zmiany temperatury. Na początku są one małe i wydawać by się mogło, że nieszkodliwe, ale bardzo szybko prowadzą do poważnych wad budynku. Powstałe uszkodzenia obniżają wytrzymałość konstrukcji, co przyczynia się do jej złego funkcjonowania i może prowadzić do poważnych konsekwencji. Naprawa powstałych defektów, wymaga fachowej wiedzy inżynieryjnej oraz odpowiednio dobranych metod naprawczych. W momencie pojawienia się pęknięć czy rys, konieczne jest ich profesjonalne i natychmiastowe uszczelnienie, przy pomocy wzmocnienia siłowego, czyli tzw. iniekcji siłowej.

Metoda iniekcji siłowej polega na wstrzykiwaniu, przy pomocy specjalnej pompy, specjalistycznego materiału – żywicy epoksydowej lub polimerów, do pękniętego obszaru, w celu wzmocnienia struktury i przywrócenia integralności betonu. Iniekcję siłową należy również wykonać, gdy budynek zostanie całkowicie osadzony. Tę technikę wykorzystuje się do różnego rodzaju napraw nie tylko budynków, ale również basenów, czy mostów. Metoda ta znajduje szerokie zastosowanie dla większości budynków opartych na konstrukcjach żelbetowych.

Żywica epoksydowa stosowana podczas techniki iniekcji siłowej, jest powszechnie stosowana w budownictwie, ze względu na swoje niezwykłe właściwości, gdyż jest:

 • trwała,
 • wytrzymała mechanicznie i chemiczne,
 • tworzy przyczepne powierzchnie,
 • odporna na zarysowania,
 • odporna na zmieniające się warunki atmosferyczne,
 • odporna na wilgoć.

Dzięki swojej przyczepności, żywica o niskiej czy też o wysokiej lepkości, pozwala na trwałe i skuteczne naprawianie nawet najdrobniejszych rys i pęknięć. Żywica epoksydowa charakteryzuje się dobrą wzajemną tolerancją nie tylko z betonem, ale również ze stalą oraz innymi środkami iniekcyjnymi. Ponadto jest odporna na szkodliwe działanie kwasów i soli, które często są wykorzystywane w budownictwie.

Zanim przystąpi się do pracy za pomocą iniekcji siłowej, należy dokonać dokładnej oceny powstałych uszkodzeń. Następnie należy odpowiednio przygotować powierzchnię, czyli oczyścić naprawiany obszar i dobrać odpowiednie materiały. Po wstrzyknięciu materiału iniekcyjnego, należy go odpowiednio utwardzić, a po zakończonym procesie przeprowadzić kontrolę jakości, aby upewnić się, czy naprawa jest skuteczna oraz czy spełnia standardy bezpieczeństwa i wytrzymałości.

Mając na uwadze powyższe – bardzo ważną kwestią jest odpowiedni dobór profesjonalnej firmy, która w sposób sprawny oraz rzetelny, przeprowadzi naprawę rys i pęknięć konstrukcji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Oferujemy technikę iniekcji siłowej na różnych obszarach: od piwnic, poprzez cały budynek, aż po infrastrukturę drogową. Wykonywana przez nas iniekcja, jest jedną z najskuteczniejszych technik i dodatkowo zapewnia trwałe wzmocnienie struktury, przy niskich kosztach.

Magnat to pewność i gwarancja najwyższej jakości.

Specjalizujemy się w osuszaniu budynków, uszczelnianiu betonu oraz hydroizolacji.

Staramy się być krok przed konkurencją dlatego stawiamy na innowacyjne rozwiązania.

Pracujemy tylko na sprawdzonych, markowych materiałach.

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji. Działamy nie tylko na terenie Wrocławia i okolic, ale również całego kraju jak i za granicą.

Magnat to profesjonalny personel, sprzęt najwyższej jakości, ale przede wszystkim Magnat to gwarancja skuteczności i zadowolenia, wynikająca z ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Świadczymy usługi na bardzo wysokim poziomie. Wyróżnia nas profesjonalizm i wysoka kultura osobista.

Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji

Zaufało nam wielu klientów!

Ty możesz zostać kolejnym z nich.

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, które wystawili nam nasi Klienci.

Od 2003 r. jesteśmy uprawnionym licencjobiorcą technologii „Iniekcji Krystalicznej” osuszania budynków z wilgoci podciąganej z gruntu. Ciągle aktywnie współpracujemy z Autorskim Parkiem Technologicznym im. dr inż. Wojciecha Nawrota

Dla naszych klientów wykonujemy:

 • usuwanie wilgoci z budynku
 • izolacja pozioma i pionowa budynków
 • renowacje piwnic
 • iniekcje żywicami rys i pęknięć w betonie
 • uszczelnianie betonu
 • drenaż
 • osuszanie pomieszczeń
 • wynajem osuszaczy
 • odwodnienie budynku
 • odgrzybianie
 • ozonowanie pomieszczeń

i wiele innych usług na jak najwyższym poziomie.
Zapraszamy do współpracy!

Magnat - licencjonowane rozwiązania w osuszaniu budynków
MAGNAT TO SKUTECZNOŚĆ!

Od zawsze wilgoć inspiruje nas do optymalnych rozwiązań zgodnych z potrzebami naszych Klientów. Masz problem z wilgocią? Woda wlewa się do budynku? Cenisz sobie profesjonalizm? Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami