Iniekcja krystaliczna pozioma i pionowa

Osuszanie murów Wrocław

Iniekcja krystaliczna jest jednym ze sposobów na osuszanie murów, polegającym na wykorzystaniu „mokrej ścieżki”.

Jest to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod. Technologię iniekcji krystalicznej można stosować do wytwarzania izolacji przeciwwilgociowej poziomej i pionowej od wnętrza obiektów, bez odkopywania murów zewnętrznych. Takie rozwiązanie wykorzystuje się do osuszania zawilgoconych obiektów, bez względu na rodzaj użytego materiału do budowy murów oraz bez względu na ich grubość, stopień zawilgocenia i zasolenia.

Osuszanie fundamentów

Iniekcja krystaliczna ma wiele zalet: jest najtańszą metodą stosowaną w Polsce, jest ekologiczna i bardzo prosta w stosowaniu. Do wytwarzania blokady przeciwwilgociowej używane są mineralne preparaty całkowicie wytwarzane w Polsce i z polskich surowców. Wytworzona blokada przeciwwilgociowa typu mineralnego, wykorzystująca do tego celu unikatowe zjawisko samoorganizacji kryształów, jest praktycznie bezterminowo trwała w czasie.

Technologia iniekcji krystalicznej odkrytej przej prof. Ilya Prigogine’a jest podobna swoją strukturą do wąsko szczelinowych pierścieni spotykanych w przyrodzie tzw. pierscienie Lieseganga.

Hydroblokada Wrocław

Hydroblokada iniekcyjna polega na bezinwazyjnym osuszaniu budynku, bez naruszania struktury murów. Metoda bazuje na wierceniu, w jednej linii, iniekcyjnych otworów, równolegle do poziomu posadzki w podpiwniczeniu lub przyziemiu.

Średnica otworów zależy od stanu zasolenia murów. Otwory o średnicy 20 mm wierci się na głębokość grubości muru, minus 5 cm pod kątem 15°-30° do poziomu.

 • co 10 cm – jeżeli zasolenie jest większe niż 0,5%

 • co 15 cm – jeżeli zasolenie jest niższe niż 0,3%

Sposób wiercenia otworów ilustrują rysunki zamieszczone poniżej.

Osuszanie ścian z wilgoci Wrocław

Wywiercone otwory iniekcyjne muszą zostać odpowiednio nawilżone przed wprowadzeniem środka iniekcyjnego. Czynność ta polega na wprowadzeniu pod ciśnieniem grawitacyjnym odpowiedniej ilości wody, która powoduje wypłukanie zwierciny. Po upływie ok. 30 minut do otworów aplikuje się specjalną świeżą mieszankę środka iniekcyjnego o odpowiedniej samopoziomującej się konsystencji (skład: cement portlandzki, aktywator krzemianowy składający się z polimorficznych form krzemianu i polikrzemianu, woda). Ta mieszanka służy również jako środek zaślepiający tzw. flektujący poiniekcyjne otwory.

Należy pamiętać, że po przygotowaniu mieszanki, należy zużyć ją w przeciągu maksymalnie 30 minut.

Osuszanie budynków Wrocław

Iniekcja krystaliczna Wrocław a termomodernizacja budynków.

Zawilgocenie budynków stanowi poważny problem w budownictwie i wpływa bezpośrednio nie tylko na obniżenie izolacyjności cieplnej murów, ale również powoduje powstawanie pleśni, grzybów, białych wykwitów solnych oraz pogorszenie komfortu termicznego w pomieszczeniach. W porze zimowej woda przedostająca się do ścian zwiększa swoją objętość, co powoduje rozsadzenie elementów osłabiających ich trwałość. Sole znajdujące się w wodzie, po jej odparowaniu krystalizują się, co prowadzi do rozsadzenia tynku.

Ważny wydaje się też aspekt związany z bilansem energetycznym budynku, a co za tym idzie – kosztami ogrzewania. 

Termoizolacja budynku oraz ochrona przed wilgocią są ściśle ze sobą powiązane, ponieważ bez odpowiedniej i profesjonalnej izolacji przeciwwilgociowej może dojść do korozji biologicznej. Biokorozja jest zjawiskiem złożonym podczas którego, materiały budowlane ulegają stopniowemu zniszczeniu pod wpływem organizmów żywych. Taki proces może trwać nawet kilka lat.

Powodem przedostania się wilgoci jest nie tylko zniszczona lub wadliwa izolacja, ale również zła wentylacja oraz wysoki poziom wód gruntowych.

Dzieje się tak, ponieważ system dociepleniowy mocno ogranicza oddychanie ścian od strony elewacji. Wilgoć z murów oddawana jest wtedy głównie do wnętrza obiektu budowlanego.

Wynalazek dr Wojciecha Nawrota – iniekcja krystaliczna to zaawansowana technologia, która wytwarza pionową i poziomą izolację przeciw wilgoci, bez wstępnego osuszania budynku ani bez naruszania jego konstrukcji. Metoda ta polega na wykorzystaniu cieczy kapilarnych do penetracji sposobem dyfuzyjnym oraz na krystalizacji, która uszczelnia pory i kapilary materiału budowlanego. Iniekcja krystaliczna jest gwarancją wodoszczelności, gazoszczelności oraz izolacji elektrycznej. Jest również przyjazna środowisku naturalnemu i zdrowiu ludzkiemu.

Magnat to pewność i gwarancja najwyższej jakości.

Specjalizujemy się w osuszaniu budynków, uszczelnianiu betonu oraz hydroizolacji.

Staramy się być krok przed konkurencją dlatego stawiamy na innowacyjne rozwiązania.

Pracujemy tylko na sprawdzonych, markowych materiałach.

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji. Działamy nie tylko na terenie Wrocławia i okolic, ale również całego kraju jak i za granicą.

Magnat to profesjonalny personel, sprzęt najwyższej jakości, ale przede wszystkim Magnat to gwarancja skuteczności i zadowolenia, wynikająca z ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Świadczymy usługi na bardzo wysokim poziomie. Wyróżnia nas profesjonalizm i wysoka kultura osobista.

Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji

Zaufało nam wielu klientów!

Ty możesz zostać kolejnym z nich.

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, które wystawili nam nasi Klienci.

Od 2003 r. jesteśmy uprawnionym licencjobiorcą technologii „Iniekcji Krystalicznej” osuszania budynków z wilgoci podciąganej z gruntu. Ciągle aktywnie współpracujemy z Autorskim Parkiem Technologicznym im. dr inż. Wojciecha Nawrota

Dla naszych klientów wykonujemy:

 • usuwanie wilgoci z budynku
 • izolacja pozioma i pionowa budynków
 • renowacje piwnic
 • iniekcje żywicami rys i pęknięć w betonie
 • uszczelnianie betonu
 • drenaż
 • osuszanie pomieszczeń
 • wynajem osuszaczy
 • odwodnienie budynku
 • odgrzybianie
 • ozonowanie pomieszczeń

i wiele innych usług na jak najwyższym poziomie.
Zapraszamy do współpracy!

Magnat - licencjonowane rozwiązania w osuszaniu budynków
MAGNAT TO SKUTECZNOŚĆ!

Od zawsze wilgoć inspiruje nas do optymalnych rozwiązań zgodnych z potrzebami naszych Klientów. Masz problem z wilgocią? Woda wlewa się do budynku? Cenisz sobie profesjonalizm? Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami