Hydroizolacje

Hydroizolacja jest to zabezpieczenie budynku przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz wody. Do ochrony budynku używamy różnych materiałów, w zależności od potrzeb. Wybór odpowiedniego rodzaju hydroizolacji zależy od jej przeznaczenia. Ważnymi czynnikami są np. kształt i typ zabezpieczonego budynku, sposób użytkowania, obciążenia z niego wynikające oraz stopień obciążenia wilgocią czy wodą w danym miejscu. 

Hydroizolację stosuje się zarówno na elewacji budynku, jak i w jego wnętrzach. Miejsca najbardziej narażone na powstawania wilgoci to mury położone równo lub poniżej gruntu.

W takim przypadku ważne jest zabezpieczenie budynku właściwą hydroizolacją poziomą i pionową. Budynki ponad dwudziestoletnie prawie zawsze wymagają odtworzenia izolacji przeciwwilgociowej, która ze względu na upływ czasu przestała zabezpieczać mury.

Hydroizolacje Wrocław – dostępne metody

Są dwie metody metody bezwykopowego odtworzenia hydroizolacji muru: iniekcja kurtynowa i iniekcja strukturalna. Odtworzenie przepony poziomej powoduje zatrzymanie podciągania kapilarnego wody w murze. Jednocześnie tynki renowacyjne ułatwiają wysychanie murów wiążąc szkodliwe sole. Poprzez wykorzystanie hydroizolacji ograniczamy dyfuzje pary wodnej oraz zapobiegamy powstawaniu pęcherzyków tworząc solidne i trwałe uszczelnienie powłokowe.

Obecnie infrastruktura jest tak rozwinięta, że budowle żelbetowe muszą być chronione i poddawane konserwacji. W tym celu stosuje się iniekcję rys, która zarówno zapobiega przedostawaniu się wody jak również poprawia wytrzymałość substancji budowlanej.

Iniekcja krystaliczna ma wiele zalet: jest najtańszą metodą stosowaną w Polsce, jest ekologiczna i bardzo prostą w zastosowaniu. Do wytwarzania blokady przeciwwilgociowej używane są mineralne preparaty całkowicie wytwarzane w Polsce i z polskich surowców. Wytworzona blokada przeciwwilgociowa typu mineralnego, wykorzystująca do tego celu unikatowe zjawisko samoorganizacji kryształów, jest praktycznie bezterminowo trwała w czasie

Iniekcja krystaliczna jest jednym ze sposobów na osuszanie murów polegającym na wykorzystaniu „mokrej ścieżki”.

Jest to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod, której technologia jest wykorzystywana do poziomej i pionowej izolacji przeciwwilgociowej, bez odkopywania zewnętrznych murów. Takie rozwiązanie stosuje się do wszystkich zawilgoconych budynków, bez względu na rodzaj użytych do budowy materiłów.

Hydroizolacje folią w płynie

W Polsce najczęściej stosowanym produktem do hydroizolacji jest tzw. folia w płynie, czyli jednoskładnikowa wodna dyspersja polimerów, wiążąca przez kontakt z powietrzem. Taka folia jest przyjazna dla człowieka i dla środowiska oraz charakteryzuje się dobrą przyczepnością do różnego rodzaju podłoży, jak i znaczną elastycznością.

Hydroizolacje mikrozaprawą

Drugim produktem do hydroizolacji jest mikrozaprawa, czyli elastyczny szlam uszczelniający, który daje gwarancję uszczelnienia przy warstwie 2 mm grubości.

 Znacznie rzadziej stosowanymi produktami są: maty i folie uszczelniające. Folia uszczelniająca jest rolowym systemowym materiałem składającym się z materiału uszczelniającego zespolonego z włókniną techniczną. Mata uszczelniająca – systemowy materiał uszczelniający z tworzywa sztucznego o specjalnym kształcie.

Magnat to pewność i gwarancja najwyższej jakości.

Specjalizujemy się w osuszaniu budynków, uszczelnianiu betonu oraz hydroizolacji.

Staramy się być krok przed konkurencją dlatego stawiamy na innowacyjne rozwiązania.

Pracujemy tylko na sprawdzonych, markowych materiałach.

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji. Działamy nie tylko na terenie Wrocławia i okolic, ale również całego kraju jak i za granicą.

Magnat to profesjonalny personel, sprzęt najwyższej jakości, ale przede wszystkim Magnat to gwarancja skuteczności i zadowolenia, wynikająca z ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Świadczymy usługi na bardzo wysokim poziomie. Wyróżnia nas profesjonalizm i wysoka kultura osobista.

Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji

Zaufało nam wielu klientów!

Ty możesz zostać kolejnym z nich.

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, które wystawili nam nasi Klienci.

Od 2003 r. jesteśmy uprawnionym licencjobiorcą technologii „Iniekcji Krystalicznej” osuszania budynków z wilgoci podciąganej z gruntu. Ciągle aktywnie współpracujemy z Autorskim Parkiem Technologicznym im. dr inż. Wojciecha Nawrota

Dla naszych klientów wykonujemy:

 • usuwanie wilgoci z budynku
 • izolacja pozioma i pionowa budynków
 • renowacje piwnic
 • iniekcje żywicami rys i pęknięć w betonie
 • uszczelnianie betonu
 • drenaż
 • osuszanie pomieszczeń
 • wynajem osuszaczy
 • odwodnienie budynku
 • odgrzybianie
 • ozonowanie pomieszczeń

i wiele innych usług na jak najwyższym poziomie.
Zapraszamy do współpracy!

Magnat - licencjonowane rozwiązania w osuszaniu budynków
MAGNAT TO SKUTECZNOŚĆ!

Od zawsze wilgoć inspiruje nas do optymalnych rozwiązań zgodnych z potrzebami naszych Klientów. Masz problem z wilgocią? Woda wlewa się do budynku? Cenisz sobie profesjonalizm? Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami