Dobrze znanym problemem zawilgoconych murów jest grzyb, który ma negatywny wpływ na nasz organizm.
W celu dokonania odgrzybienia należy zgłosić się do wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają odpowiedni sprzęt techniczny.

Odgrzybianie – jak przygotować pomieszczenie?
Przed wkroczeniem ekipy należy odpowiednio przygotować pomieszczenia:
- zdjąć firany, zasłony i rolety,
- z zagrzybionych ścian zdjąć obrazy i wszystkie półki,
- zdjąć dywany, wykładziny dywanowe i chodniczki,
- wynieść zabawki,
- wynieść klatki ze zwierzętami,
- w przypadku zagrzybienia szaf usunąć ich zawartość.
W pomieszczeniach, w których wykonuje się odgrzybianie i zabiegi owadobójcze, nie mogą przebywać ani ludzie, ani zwierzęta.
Odgrzybianie Wrocław – na czym polega?
Usunięcie zagrzybienia polega przede wszystkim na zabezpieczeniu pomieszczenia za pomocą środków chemicznych, a działania fizyczne stanowią tylko uzupełnienie działań chemicznych.
W budynkach wykonuje się najczęściej impregnację powierzchniową i wgłębną.
Impregnacja powierzchniowa – smarowanie, opryskiwanie, krótkotrwałe moczenie. Takie zabiegi nasycają zewnętrzną warstwę drewna lub innych materiałów do głębokości 5 mm.
Impregnacja wgłębna – za pomocą dyfuzji lub działania ciśnieniowego wprowadza się impregnat na głębokość kilkunastu bądź kilkudziesięciu milimetrów, aż do całkowitego nasycenia dających się łatwo impregnować części drewna.
Odgrzybianie – iniekcje zastrzykowe
Stosuje się również iniekcję zastrzykowe, czyli wprowadzenie środka grzybobójczego w głąb drewna za pomocą strzykawki lekarskiej lub weterynaryjnej.
Znanym sposobem odgrzybiania jest także wykorzystanie gorącego powietrza (80°C-110°C). Ten sposób często wykorzystuje się w drewnianych domach albo na poddaszach oraz na podłożach mineralnych.